Spånga Friskvård Hälsocenter 2015 Stormbyvägen 6, 163 55 SPÅNGA 08-36 75 72 info@spangafriskvard.se

 

 

Våra Terapeuter

 

Vi är ett 10-tals professionella terapeuter som samarbetar på Spånga Friskvård Hälsocenters lokaler. Samtliga terapeuter är medlemmar i respektiva yrkesförbund och innehar behandlingsskadeförsäkring.

Kraniosakral terapi klinik

 

Ming Niku

ming.niku@spangafriskvard.se

Aukt. Kraniosakral terapeut

Cert. TCM terapeut

Dipl. Yoga terapeut

 

Tatiana Gordeeva

tatiana.gordeeva@spangafriskvard.se

Dipl. Kraniosakral terapeut

Sjuksköterska

Doula

 

Anette Niburg

anette.niburg@spangafriskvard.se

Dipl. Kraniosakral terapeut

Aukt. Shiatsuterapeut

Aukt. Zonterapeut

Cert. Yogamassör

Yoga, Qigong och Pilates instruktör

 

Ewa Snidare

ewa.snidare@spangafriskvard.se

Dipl. Kraniosakral terapeut

Dipl. Rosenmetoden terapeut

Dipl. Intuitiv terapeut

 

Ulrika Henningsson

ulrika henningsson@spangafriskvard.se

Dipl. Kraniosakral terapeut

 

Mary Nybom

mary.nybom@spangafriskvard.se

Dipl. Kraniosakral terapeut

 

Pernilla Ohlsson

pernilla.ohlsson@spangafriskvard.se

Dipl. Kraniosakral terapeut

 

Mats Näslund

mats.naslund@spangafriskvard.se

Kraniosakral terapeut

Massör i klassisk massage

 

 

 

 

 

Medicinsk fotvård

 

Annikka Rosman

annikka.rosman@spangafriskvard.se

Dipl. Medicinsk fotvårdterapeut

Dipl. Taktilterapeut

Frans- & Brynfärgning

Galvanisk Spa ansiktsbehandling

Vaxning

 

Anitha Nyström

anitha.nystrom@spangafriskvard.se

Dipl. Medicinsk fotvårdterapeut

Dipl. Massör

Dipl. SPA-terapeut

Medicinsk yoga instruktör

Stavgång Nordic Walking

 

 

 

 

Logistik team

 

Ingrid Syk Andersson

ingrid.syk.andersson@spangafriskvard.se

Logistik backup assistent

 

Andra terapeuter och samarbetspartner

Arne Selin

Arne.selin@spangafriskvard.se

Kinesiolog

 

Martin Vinaver

martin.vinaver@spangafriskvard.se

Tai Chi facilitatör, Konstnär

 

Martina Lundin

maluni@maluni.se

Yin yogalärare, Konstnär